"Поезія - це завжди неповторність..."

 



  Поезія… Що це – натхнення, необхідне кожному з нас, або застаріле мистецтво, якому час піти на звалище історії? Адже навколо все так стрімко змінюється. Гете, Байрон, Пушкін, Шевченко, Ліна Костенко, Іван Драч... – хто не чув ці прізвища? Півстоліття тому поети виходили на площі і говорили про те, що решта замовчувала.

А що сьогодні? Де сучасні майстри римованого слова, невже проза життя неухильно жене поетичну наснагу? Мабуть, що ні, адже багато хто й з молодих людей пише вірші, особливо, коли закохується…

У День поезії, 21 березня, запрошую вас здійснити віртуальну подорож "Сторінками поезій".

                      Почнемо з перегляду відеоматеріалу, присвченому поезії:


"Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі",- пише відома українська поетесса сучасності Ліна Костенко. А й справді, пропоную поміркувати над цим: яким чином впливають поетичні строки на душу людини?
Поезія була, є і залишається тим цілющим джерелом, яке наповнює душу щастя, жагою жит та творити. 
 А наскільки досконало ви знаєте поезію? Перевіримо це за допомогою вікторини:
   

                                Трохи про заснування свята:

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня (у день весняного рівнодення).

Свято було засновано ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. І вперше Всесвітній день поезії пройшов у 2000 році в Парижі. В Україні всесвітній день поезії почав відзначатися з 2004 року.

«Поезія, – йдеться у рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу».

Метою, цього рішення, стало втілення нового імпульсу і визнання національних, регіональних і міжнародних поетичних рухів, розвиток мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов завдяки віршам.

Вважається, що найперші вірші були написані задовго до нашої ери, понад 4 тисячі років тому. Їхнім автором була аккадська принцеса і поетеса-жриця Ен-хеду-ана, яка в своїх поетичних творах оспівувала місячного бога Нанні.

  

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Бібліоквест "Солов'їна наша мово".

"Конституція - основний закон"